לקוחות יקרים,

חוק הסליקה האלקטרונית אשר נכנס לתוקפו ב 9.11.16 ישנה את תהליכי העבודה בצ'ק המסורתי מנייר:

ברגע ההפקדה של הצ'ק, הצ'ק יצולם בבנקים או בבית העסק של מקבל הצ'ק, ובמקום להעביר פיזית את הצ'ק מבנק לבנק דרך המסלקה המרכזית, תועבר תמונתו של הצ'ק בין הבנקים און ליין.
לחוק כמובן יתרונות רבים לבנקים, לבתי העסק ולעם ישראל: ראשית, מלחמה בהלבנת הון ובהעלמות מס, שכן עבור המשטרה, הצ'ק הדיגיטלי הוא מדיה דיגיטאלית שניתן לעקוב אחריה והיא שמישה כראייה. גם בנק ישראל ירוויח מהשינוי מעצם צמצום עלויות המסלקה המרכזית, וגם הבנקים יוכלו לחסוך עלויות שינוע, מיון, תיוק של הצ'קים וחסכון בכוח אדם, המגיעות, על פי הערכות לעשרות מיליוני ₪ בשנה ל-5 הבנקים הגדולים.

 כשהנקודה הכי משמעותית בשינוי: בעל העסק יזכה בקיצור זמן הזיכוי של הצ'ק ליום אחד במקום 3 ימים.

סכום השימוש בצ'קים שרבים סברו שהינו שייך לעבר רק גדל בכל שנה ועלה בשש השנים האחרונות מ – 727 מיליארד ₪ ב – 2009 ל – 880 מיליארד ₪ ב – 2015  ואף זוכה לתמיכה מצד הרגולטור והבנקים השונים אשר משקיעים זמן רב ומשאבים בהפיכתו לדיגיטאלי תוך חיזוק היתרונות הטמונים בו, שהחשוב ביניהם הינו  היותו מסגרת מעבר למסגרת האשראי של הצרכן, ומהווה את הדרך היעילה והנוחה ביותר לעם ישראל לקבל אשראי חוץ בנקאי מעבר למסגרת המוגבלת שהוענקה לו ע"י המערכת הבנקאית וחברות כרטיסי האשראי שבבעלותם.

בנוסף הצ'ק , להבדיל מכרטיסי אשראי,  מאפשר גמישות בתאריכי הפירעון ובסכומי התשלומים.

הודות לטכנולוגיה המתפתחת בנושא התשלומים בישראל, ולתמיכה הענפה מצד הרגולטור הצ'ק המסורתי הופך לדיגיטלי : בנק ישראל בדרכו להפיכת כלל אמצעי התשלום לדיגיטליים.

זוהי יוזמה מבורכת שכן הפיכת הצ'ק לדיגיטאלי תקטין את כמות טעויות האנוש בכתיבת הצ'ק אשר במרבית המקרים נוצרות טעיות כגון: תאריך שגוי, אי התאמה בין ספרות למילים (בסכום הצ'ק), חתימה וכו'

ERN  סליקת תשלומים הינה החברה הגדולה והוותיקה בתחום סליקת תשלומים בצ'קים בישראל, המאפשרת לכ -15 אלף בתי עסק – לקוחותיה: לקבל צ'קים מלקוחותיהם ללא חשש. וזאת על ידי כך שהיא מבטיחה את פירעון הצ'קים.

באמצעות מודל ניהול סיכונים פיננסי והמידע האיכותי שצברה לאורך השנים, סולקת ERN   סליקת תשלומים עבור בתי עסק במגוון ענפי פעילות: קמעונאים וסיטונאים.

חברת ERN   סליקת תשלומים הוקמה בשנת 2001 ע"י משפחת נתנזון מארה"ב, בראשותו של איש העסקים רוני נתנזון.

בשנת 2012  רכשה משפחת נתנזון את הבעלות המלאה בחברה, זאת לאחר בעלות משותפת עם ויזה כאל מקבוצת בנק דיסקונט.

אני גאה לספר בגאווה שחברת מנורה אחזקות, חברת האם של מנורה ביטוח ביצעה רכישה של 40% ממניות חברת ERN  סליקת תשלומים בינואר 2017 .

כניסתה של מנורה כשותפה, תחזק את ERN  סליקת תשלומים ואת התפתחותה תוך השקת שירותים חדשים וכניסה לשווקים נוספים.

מחלקת הפיתוח והמחקר שלנו  משקיעה רבות  בנושא הבנת השוק, השינויים החלים בו והצרכים המשתנים של הצרכנים ובעלי העסקים, המשתנים גם הם ביחס לתנודות השוק כל הזמן.


כפועל יוצא מכך בשנים האחרונות, השקענו מספר שרותים חדשים:

  • שירות אבטחת הלוואות - מבית ERN  סליקת תשלומים - כחלק משת"פ עם הבנקים, מאפשרתERN  סליקת תשלומים הליך אבטחת תשלום הלוואות שניתנו ע"י הבנק.

  • שירות "אשראי פלוס" מבית ERN  סליקת תשלומים - שירות אבטחת חשבוניות לעסקים (B2B)
    ERN  סליקת תשלומים מאבטחת את החשבוניות שהסיטונאי קיבל מלקוחותיו, במידה והגיע מועד התשלום על החשבונית ולא התקבל התשלום בגינה, חברת ERN  סליקת תשלומים אחראית לשלם לסיטונאי במועד.

  • שירות אבטחת תשלום הוראות לחיוב חשבון - מוצר בפיתוח - מוצר מקביל לשירות "צ'ק פלוס" כשאמצעי התשלום הוא הוראה לחיוב חשבון ולא צ'ק.

אנו נשאף כל העת למתן שירות איכותי, מהיר ויעיל ללקוחותינו בשקיפות ובמקצועיות. מוקדי השירות שלנו זמינים בכל נושא ועניין, אתר האינטרנט הינו נוח וידידותי למשתמש והוקם על מנת לתת שירות בזמינות מלאה.

בשנת 2017 השקנו אפליקציה בסלולר מתקדמת ללקוחותינו ובימים אלו אנו משיקים  אפליקציה נוספת  בסלולר לשירות המימון פלוס.

כמו כן, קיים לרשות מנויי השירות אתר ייעודי בו ניתן לצפות בנתונים ובמגוון רב של דוחות בחתכים שונים, על מנת שיהיה ניתן לבחון את פעילות הצ'קים בבית העסק בכל עת.

 

בכבוד רב,

שי פרמינגר, מנכ"ל

ERN  סליקת תשלומים

 

 

 

 

פרופיל החברה
שוק הצ'קים בישראל
כללים לעסקה בטוחה
הצטרפות לשירותי החברה